вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Урок читання М.Слабошпицький "Чудасія на балконі", В.Юрченко "Друзі"

Тема: М. СЛАБОШПИЦЬКИЙ «ЧУДАСІЯ НА БАЛКОН!». В. ЮРЧЕНКО «ДРУЗІ»
Мета: удосконалювати навички виразного правильного читання, вміння працювати з текстом; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: картки із словами, мультимедійна презентація.
Тип уроку: Формування навичок і вмінь
ХІД УРОКУ
1.             Складання найбільшої кількості слів зі складами. Ра, ма, мі, во, ли, лк, де, ві, се, та, ра.
2.             Читання пірамідки слів.
М   и
Та       кі
Хоро            ші
Доб                рі
Справед                     ливі

3.                                    Вправи для очей (слайд №2)
4.                                    Вправи для розвитку уваги (слайд №3)
5.                                    Гра «Пеньок» (слайд №4)
6.                                    Робота над скоромовкою (Слайд №5)
            Ще одну цікаву історію ми зараз прочитаємо. Це оповідання Ми­хайла Слабошпинського «Чудасія на балконі».
Біографія  письменника (слайд №7)
Творчість письменника (слайд №8)
1.             Словникова робота.(слайди № 10,11, 12, 13, 14)
            З’єднайте слово з його значенням стрілкою.

Журно                     крик

Вереск                    ковтали жадібно, квапливо

Глитали                  спів голубів

Туркотять               сумно






       Які з цих слів почули вперше?
-      Прочитай правильно (слайд 15)
2.         Читання тексту вголос «ланцюжком».
       Де відбулась подія, про яку йдеться в оповіданні? (слайд 16)
        Хто її головний герой?
3.         Вибіркове читання.(слайд 18)
       Чи подобалась хлопчикові його квартира?
       Прочитайте, який краєвид був із балкона. Прочитайте, хто жив на балконі.
       Що мама знайшла в ящику?
       Які стосунки були між качкою і мешканцями квартири?
4.         Вправи для розвитку навичок читання.
Гра «Знайдіть швидше»
       Знайдіть у тексті речення, в яких є словосполучення «дика кач­ка», «я сумнівався», «вереск здійнявся», «на крило» .
5.         Переказ оповідання від першої особи.
6.         Творча робота.
1           група. Придумайте розповідь про те, як хлопчики допомогли леле­ці перезимувати зиму.
2           група. Придумати власне продовження оповідання.
3           група. Намалювати словесну ілюстрацію.
7.         Робота в зошитах (самостійне складання плану).
8.         Самостійна робота (Слайд 18)
 Фізкультхвилинка (вправи для очей)
1.         Підготовка до сприймання нового матеріалу.
1)        Пригадайте казки, героєм яких є котик.
2)        Складіть розповідь про кота.
2.         Гра «Складіть прислів’я і поясніть».
       Як ви вважаєте, чому коти і собаки так живуть?
3.         Читання вірша вчителем.
       Якими тут описуються кіт і собака?
4.         Словникова робота (демонстрація слів на картках, їх миттєве чи­тання й сприймання).
Прилетить, дрижить, муркотів, вскочив.
5.         Читання вірша учнями мовчки.
       Коли відбувалися події, про які йдеться у вірші?
6.         Робота над змістом.
       Якою була погода? Яким був кіт на порозі?
       Де жив собака? Чому він пожалів кота? Чи справжні вони друзі?
       Чи змінився для вас зміст приказки «Живуть, Як кіт з собакою» після ознайомлення з цим віршем?
7.         Гра «Знайдіть речення».
Зі словом муркотів; зі словами дрімає, гралися, світить.
8.         Гра «Діафільм».
Учні фантазують, які саме кадри повинні бути в діафільмі.
-     Запитання до автора твору «Чудасія на балконі»
       Чи сподобався вам вірш Валентини Юрченко? Чим саме?
       Який би ви підібрали до нього заголовок?
       Чи спостерігали ви коли-небудь дивну дружбу між тваринами?
1           група. Скласти текст-міркування «Чому природа — неосяжна кни­га мудрості й краси? ».
2           група. Переказувати оповідання від першої особи.
3           група. Виразно читати вірш, намалювати до нього ілюстрацію.


Немає коментарів:

Дописати коментар