вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Тема: ЦІКАВИЙ СВІТ НАВКОЛО ТЕБЕ
Мета: сприяти розвитку й удосконаленню усного мовлення; формувати в учнів творче мислення, яке спирається на уяву; вчити самостійно зна­ходити матеріал до уроку позакласного читання; вдосконалювати навич­ки виразного читання; виховувати любов до навколишнього світу
Обладнання: виставка книг на тему «Цікавий світ навколо тебе».
Тип уроку: урок позакласного читання.
ХІД УРОКУ
Девіз уроку:
До уроку ми добре підготувались І багато цікавого про світ навколо нас дізнались.
                                   Наш урок позакласного читання розпочнемо рядками із вірша Якова Щоголіва «Порада». Прочитаємо його виразно і подумаємо, до чого закликає нас поет.
Вчіться, діти!
Мудра книжка
Скаже вам чогось багато
 З того, що колись другими
І посіяно, й пожато.
  До чого закликає вас поет? (Вчитися)
  Що допоможе нам у навчанні? (Книга)
  Яке ж місце посідає книга у житті людини? (Вона супроводжує людину протягом всього життя.)
  Розгляньте книги різних авторів на виставці «Цікавий світ нав­коло тебе ».
       М. Кривинюк «Маленький скрипаль»;
       JI. Воронова «Радощі»;
       І. Тургенев «Горобець»;
       О. Бердник «Серце Матіоли»;
       В. Чухліб «Бабине літо»;
       В. Сухомлинський «Де беруться срібні павутинки»;
       О. Ємченко «Драма на болоті»;
       В. Нестайко «Незвичайні пригоди у лісовій школі»;
       П. Ловецький «Голки не завжди рятують».
            До цього уроку позакласного читання перша група готувала твір
І.         Тургенева «Горобець», друга група — твір М. Кривинюк «Маленький скрипаль», третя група — оповідання В. Нестайка «Незвичайні приго­ди у лісовій школі».
1)        Ведучий першої групи стисло передає зміст оповідання І. Тургенева
«Горобець» запитаннями.
       Хто опинився на доріжці?
       Хто врятував горобчика?
       Як горобець впав?
       Яким є горобчик у творі?
2)        Ведучий другої групи стисло передає зміст оповідання М. Кривинюк «Маленький скрипаль».
       Хто живе у полі?
       Де його хатинка?
       Який в нього жупан, очі?
       Чим грає Стрибунець?
— Що їдять коники?
       Коли починають грати коники-діточки?
3)        Ведучий третьої групи стисло передає зміст оповідання В, Нестайка « Незвичайні пригоди у лісовій школі».
-- Яким був Колько Колючка?
       Яким був Кося Вухань?
       Хто з ким зустрівся?
       Куди батьки хотіли записати своїх дітей?
-— Хто був директором школи?
       Що це була за школа?
       Чи пішли Колько і Кося до школи?
       За допомогою яких картин можна передати зміст творів (по рядах )
Завдання за вибором (робота в творчих групах)
            Скласти міні-твір про навколишній світ.
            Намалювати ілюстрацію до твору, що найбільше вразив.
            Скласти загадку (прозову або віршовану) про головного героя твору, що найбільше сподобався.
            Дібрати прислів’я, приказки, що відповідають темі та головній дум­ці опрацьованих творів.

-        Які твори ви сьогодні читали?
-        Що об’єднує три оповідання, які ми сьогодні читали?

Немає коментарів:

Дописати коментар